sotrud.ru 1

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР

УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

12.03.2010 р. № 17  

Про підсумки проведення
очного туру Всеукраїнського конкурсу
"Юний селекціонер"
в 2010 році

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 01.03.10 р.
№ 1/9 - 124 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер» з метою підвищення ефективності дослідницької та експериментальної роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках та підготовки учнівської молоді до навчання у вищих навчальних закладах Національний університет біоресурсів та природокористування України та Національний еколого-натуралістичний центр з 10 по 13 березня 2010 року на базі НЕНЦ провели очний тур Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер".
Учасниками стали переможці заочного туру, 26 учнів, які представляли Волинську, Донецьку, Київську, Дніпропетровську, Черкаську, Житомирську, Херсонську, Миколаївську, Полтавську області та АР Крим.

НАКАЗУЮ:

І. За результатами очного туру Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер учням, які виконали конкурсне завдання і захистили дослідницьку роботу на "відмінно, надати посвідчення переможців.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.01.10 р. № 21 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України у 2009/2010 навчальному році» рекомендувати переможців очного туру Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер» - членів наукового товариства учнів НЕНЦ «Ерудит» до участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (секція «Селекція та генетика»).

1. Козяк Юлії, учениці 11 класу Рокинівського НВК Луцької районної ради Волинської області (посвідчення № 1).

Тема роботи: «Вплив підживлення добривом Акварин - 4 на продуктивність, якісні показники та фітосанітарний стан льону - довгунця в умовах Західного Полісся України».
2. Безуглій Марії, учениці 11 класу Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, вихованці гуртка «Юні овочівники» Голопристанської районної станції юних натуралістів Херсонської області (посвідчення № 2).
Тема роботи: "Вивчення вихідного матеріалу культури перцю солодкого для селекції нових жаростійких сортів ".
3. Надбережній Ользі, учениці 11 класу Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, вихованці гуртка «Юний біолог» Києво - Святошинського РЦЕНТУМ Київської області (посвідчення № 3).
Тема роботи: " Сортовивчення садових нарцисів та господарсько - біологічна оцінка інтродукованих форм ".
4. Гапчуку Максиму, учню 11 класу Маркушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бердичівського району Житомирської області (посвідчення № 4).
Тема роботи: " Порівняльна продуктивність сортів картоплі іноземної та вітчизняної селекції ".
5. Гнибіді Анні учениці 11 класу Піддубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоновосілківського району Донецької області (посвідчення № 5).
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення різних сортів сої в умовах нестійкого зволоження Донецької області».
1. Пасічник Ганні, колегіантці 11 класу Колегіуму №14, вихованці гуртка «Юні генетики - селекціонери» Бердичівського центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова Житомирської області (посвідчення № 6).
Тема роботи: " Найкращі помідори на кожну грядку ".
7. Кабак Ірині, учениці 11 класу Жовтневого НВК Решетилівського району Полтавської області (посвідчення № 7).
Тема роботи: «Порівняльна оцінка сортів смородини чорної з метою визначення найбільш придатних для вирощування в умовах Решетилівського краю».

Рекомендована до участі на секції «Агрономія» відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації №88 від 15.02.2010 р. у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України.

8. Куріловій Лілії, учениці 11 класу Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ст.. №4 з поглибленим вивченням окремих предметів - дошкільний навчальний заклад» Донецької області (посвідчення № 8).
Тема роботи: «Вивчення колекційних зразків з метою використання їх в селекції томатів».

ІІ. Надати посвідчення фіналістів:

1. Шевчишину Сергію, учню 11 - Б класу Красноармійського НВК Донецької області (посвідчення № 9).
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення різних сортів та гібридів баклажанів в умовах екстремального овочівництва Донецької області».
2. Івлєвій Олені, учениці 11 класу Зорянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівського району Донецької області (посвідчення № 10).
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення різних гібридів кукурудзи в умовах екстремального землеробства Донецької області».
3. Попроцькому Олександру учню 11- А класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. №25 багатопрофільний ліцей «Успіх» м. Горлівки Донецької області
(посвідчення № 11).
Тема роботи: «Характеристика деяких гібридів F1 сорго зернового на основі різноманітних стерильних ліній».
4. Головач Ганні, учениці 11 класу Макіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №95 Донецької області (посвідчення № 12).
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення колекційних зразків сочевиці в умовах екстремального землеробства Донецької області».
5. Субачу Владиславу, учню 11 класу Дорогинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованцю Дорогинського учнівського лісництва Фастівського районного еколого - етнографічного центру при Дорогинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Київської області (посвідчення № 13).
Тема роботи: «Вивчення регенеративної здатності стеблових живців в декоративній шкілці Дорогинського лісництва».
6. Циган Анастасії, учениці 11 класу Олександрівської ЗОСШ Дніпропетровського району Дніпропетровської області (посвідчення № 14).

Тема роботи: «Вплив розміру маточників і способів збирання на насіннєву продуктивність цибулі сорту Антоніна».

7. Матюшенко Олександрі, учениці 11 - А класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. №25 багатопрофільний ліцей «Успіх» м. Горлівки Донецької області
(посвідчення № 15).
Тема роботи: «Вивчення спадковості морфобіологічних та господарського - цінних ознак у деяких гібридів сорго зернового в F1».
8. Асоєву Ісо, учню 11 класу Зуївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 м. Харцизька Донецької області (посвідчення № 16).
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення різних сортів ярої пшениці в умовах екстремального землеробства Донецької області».
9. Кухарик Юлії, учениці 11 класу ЗОШ №10 м. Ялти АР Крим
(посвідчення № 17).
Тема роботи: «Порівняльна оцінка життєздатності насіння дикого та культурного винограду в умовах in vitro».
10. Будьонному Вадиму, учню 11 класу ЗОШ №6 м. Ялти АР Крим
(посвідчення №18).
Тема роботи: «Дослідження впливу різноманітних гелеутворюючих речовин на розвиток рослин винограду в умовах in vitro».
11. Свалухіну Андрію, учню 11 класу КЗ «Миколаївська СЗШ №1» Дніпропетровського району Дніпропетровської області
(посвідчення № 19).
Тема роботи: «Порівняльна оцінка гібридів кукурудзи середньоранньої групи стиглості при вирощування в приватних умовах».
12 Смутько Оксані, учениці 11 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Канівського району Черкаської області (посвідчення № 20).
Тема роботи: «Вплив різних видів посадкового матеріалу на врожайність картоплі».

Серед учнів 9 - 10 класів

ІІІ. Нагородити Дипломом Національного еколого-натуралістичного центру за участь у очному турі Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер":

1. Фостик Карину, ученицю 10 класу Зорянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костянтинівського району Донецької області.
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення різних сортів моркви в умовах екстремального землеробства Донецької області».

2 Куценка Олександра, учня 10 класу Березотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району Полтавської області.

Тема роботи: «Оцінка зразків м'яти в колекційному розсаднику».
1. Павлову Надію, ученицю 10 класу ЕНВК «Школа - майбутнього» м. Ялти
АР Крим.
Тема роботи: «Використання в селекції винограду його пилку після зберігання».
4. Антропова Іллю, учня 10 класу ЗОШ №3 м. Єнакієва, вихованця гуртка ЕНЦУМ «Юні науковці» Донецької області.
Тема роботи: «Аналіз морфологічних ознак різних сортів перцю солодкого в умовах екстремального землеробства Донбасу».
5. Кучеренко Ірину, вихованку гуртка «Зернятко» Первомайської міської станції юних натуралістів Миколаївської області.
Тема роботи: «Вивчення перспективних сортів озимої пшениці у післяреєстраційному сортовипробуванні в зоні північного Степу».
6. Кобу Катерину, ученицю 9 класу Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоновоселківського району Донецької області.
Тема роботи: " Агробіологічна оцінка сортів та гібридів цукрової кукурудзи в умовах екстремального землеробства Донецької області ".

ІV. Надати лист Подяки від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді керівникам за науково-методичне та педагогічне керівництво дослідницькими роботами, які посіли призові місця на Всеукраїнському конкурсі "Юний селекціонер":

1. Корнелюку Григорію Яковичу, старшому науковому співробітнику Волинського інституту АПВ.
Тема роботи: «Вплив підживлення добривом Акварин - 4 на продуктивність, якісні показники та фітосанітарний стан льону - довгунця в умовах Західного Полісся України».
2. Кириленко Світлані Костянтинівні, завідувачу відділом сільського господарства Донецького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Тема роботи: Вивчення колекційних зразків з метою використання їх в селекції томатів».
3. Бутюгіну О.В., старшому науковому співробітнику НВЧ «Непаливне використання вугілля в рослинництві » ДонНу.
Тема роботи: Вивчення колекційних зразків з метою використання їх в селекції томатів».

4. Броваренко Світлані Владиславівні, вчителю біології Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ст. №4 з поглибленим вивченням окремих предметів-дошкільний навчальний заклад» Донецької області.

Тема роботи: Вивчення колекційних зразків з метою використання їх в селекції томатів».
5. Ракову Юрію Володимировичу, вчителю біології Піддубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоновоселківського району Донецької області.
Тема роботи: «Агробіологічне вивчення різних сортів сої в умовах нестійкого зволоження Донецької області».
6. Томчук Людмилі Василівні, вчителю біології Маркушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бердичівського району Житомирськоїобласті.
Тема роботи: " Порівняльна продуктивність сортів картоплі іноземної та вітчизняної селекції ".
7. Красовському Леоніду Альфонсовичу, керівнику гуртка «Юні генетики - селекціонери» Бердичівського центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова Житомирської області.
Тема роботи: «найкращі помідори на кожну грядку».
8. Лисенко Оксані Олександрівні, керівнику гуртка «Юний біолог» Києво-Святошинського РЦЕНТУМ Київської області.
Тема роботи: «Сортовивчення садових нарцисів та господарсько - біологічна оцінка інтродукованих форм».
9. Смірновій Вірі Марківні, вчителю біології Жовтневого НВК Решетилівського району Полтавської області.
Тема роботи: «Порівняльна оцінка сортів смородини чорної з метою визначення найбільш придатних для вирощування в умовах Решетилівського краю».
10. Лубяній Наталії Олександрівні, керівнику гуртка «Юні овочівники» Голопристанської районної станції юних натуралістів Херсонської області.
Тема роботи: "Вивчення вихідного матеріалу культури перцю солодкого для селекції нових жаростійких сортів ".

V. Науково - педагогічні колективи Національного еколого-натуралістичного центру і Національного університету біоресурсів і природокористування України висловлюють подяку начальникам управлінь освіти та науки обласних держадміністрацій, директорам позашкільних закладів еколого-натуралістичного профілю за організацію та проведення регіонального конкурсу "Юний селекціонер".

Директор НЕНЦ В.В.Вербицький