sotrud.ru 1

ТЕМА. Практична робота Електронне листування за допомогою

поштового клієнта.

МЕТА. Поглибити знання та практичнi навички роботи з програмою Tunderbird Навчи­тися створювати та відправляти електронні повідомлення, отримувати та переглядати повідомлення. Перевірити та оцінити навички роботи учнів з E-mail. Розвивати навички роботи з мережевими програмами.

ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Необхідне програмне забезпечення.


НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями для кл.


ХІД УРОКУ.


І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці.


ІІ. Актуалізація теми уроку.

1. Інструктаж з Т.Б.

2. Пояснення принципів проведення практичної роботи та оцінювання результатів.

3. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики кл.


ІІІ. Проведення практичної роботи.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ


ЗАВДАННЯ 1: запустити програму Tunderbird


ЗАВДАННЯ 2: створити повідомлення з текстом 1 і відправити його за адресою 2.


ЗАВДАННЯ 3: переглянути повідомлення 1 та вкладений файл 2.


ЗАВДАННЯ 4: розіслати повідомлення 1 на комп’ютери 2.


ЗАВДАННЯ 5: створити повідомлення з текстом 1 і відправити його на всі інші комп’ютери класу (їхні адреси взяти із адресної книги).


ЗАВДАННЯ 6: переслати всі свої електронні листи на сусідній комп’ютер.

Вар.




завд.


І

ІІ

ІІІ

ІV


1

1) отримати повідомлення із своєї поштової скриньки

1) отримати повідомлення із своєї поштової скриньки

1) отримати повідомлення із своєї поштової скриньки

1) отримати повідомлення із своєї поштової скриньки


2

1) “ПРИВІТ ОДНОКЛАСНИКУ, Я ПИШУ ТОБІ ЛИСТА”


1) “ЗДОРОВ ТОВАРИШУ, ЯК СПРАВИ У ТЕБЕ”

1) “ОСЬ МОЕ ПЕРШЕ ЕЛЕКТРОННЕ ПОСЛАННЯ”



1) “Я ВАМ ПИШУ ЛИСТА, А ВИ МЕНІ ВІДПОВІСТЕ”







3

1) ваше прізвище та ініціали

1) ваша домашня адреса



1) назва вашого улюбленого фільму

1) назва вашої улюбленої страви



ЗАВДАННЯ 7: Показати роботу вчителю

ЗАВДАННЯ 8: Записати висновок до робочого зошиту.


ІV. Підведення підсумків уроку.

Підводяться підсумки практичної роботи, оголошуються та ставляться в журнал оцінки.


V. Аналіз та підсумки уроку.

Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи навчилися того, що планували.